Za co kochamy zioła

Miłość do ziół pojawiła się dopiero kilka lat temu, nie została wyssana z mlekiem matki, ale rośnie i każdego dnia jest coraz większa.

Zdrowotne ocalenie ziołami

O mocy ziół Marta przekonała się w przypadku swojego powtarzającego się zapalenia gardła. Po kilku terapiach antybiotykowych, w ciągu 3 miesięcy, stwierdziła że nie jest to ani normalne, ani dobre dla jej zdrowia. Lekarz „tradycyjny” nie znał innego sposobu, aby jej pomóc. Dlatego poszukała lekarza, który oprócz medycyny akademickiej korzystał z fitoterapii. I tak zioła na zawsze pożegnały Martę z zapaleniem gardła.

Pierwszy ziołowy krem

W tym samym czasie siostrzenica Marty borykała się z problemem trądziku łojotokowego i postanowiła przetestować moc ziół na cerze z problemami. Wówczas zastąpiła wodę (której w kremie jest nawet i 70%- a nie ma ona żadnych właściwości pielęgnacyjnych na skórę) na świeżo przygotowany napar z kory wierzby i krwawnika . I to było to. Efekty przerosły oczekiwania nie tylko Marty ale i siostrzenicy. W końcu pożegnała się z trądzikiem na zawsze. I tak powstała seria Niszcz Pryszcz.

Dlaczego zioła działają?

Dziś uczymy się fitochemii roślin z coraz większym zaciekawieniem. Ukończone studia chemiczne bardzo nam w tym pomagają. Kiedyś medycyna ludowa skutecznie korzystała z ziół nie znając się na składnikach aktywnych. My dziś często szukamy jak najstarszych przepisów ludowych z wykorzystaniem roślin i próbujemy rozszyfrowywać ich skład chemiczny aby zrozumieć ich kierunki działania. Na tej podstawie powstają nowe produkty. A to co nasz motywuje do dalszej pracy to wiadomości od Klientów, którzy porzucają antybiotyki, sterydy i zastępują je naszymi ziołowymi skarbami często z dużo lepszymi wynikami