[vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]
Cera sucha
Warstwa rogowa cery suchej jest bardzo cienka, odwodniona i odtłuszczona z powodu niedostatecznej ilość NMF (naturalnego czynnika nawilżającego) oraz lipidów wiążących w jej wnętrzu cząsteczki wody. Skóra sucha i bardzo sucha zazwyczaj jest koloru różowego (ze względu na prześwitującą przez cienki naskórek krew krążącą w naczyniach krwionośnych). Z powodu niedostatecznego zabezpieczenia, jakie daje jej cienka warstwa rogowa, niezwykle łatwo o jej podrażnienie. Jest wrażliwa na mróz, słońce, wiatr, gwałtowne zmiany temperatur. Po umyciu wodą i mydłem mamy nieprzyjemne uczucie „ściągnięcia”. Często nadmiernie łuszczy się i pęka, a po nałożeniu makijażu mamy efekt maleńkich, białych łuseczek. W młodości jest piękna, aksamitna. Z wiekiem jednak zaczyna stwarzać coraz więcej kłopotów.
Ziołowy poradnik (kwiat lipy)
Dla kogo? Dla cer suchych, zmęczonych, ze zmarszczkami.
Jak działa? Śluzy zawarte w lipie chronią skórę przed działaniem czynników zewnętrznych, działają osłaniająco, ograniczają ucieczkę wody z głębszych warstw skóry, przez co działa nawilżająco.
Co zawiera? Śluzy, flawonoidów, fenolokwasy, garbniki, sole, witaminy i saponin.
/strong>1 łyżkę kwiatu lipy zalać 1 szklanką wrzącej wody. Po 10 minutach przecedzamy i następnie przemywamy twarz.
Nasze babcie piły herbatkę z lipy napotnie przy pojawieniu się pierwszych oznak przeziębienia.
[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”495″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column]