cera ze zmarszczkami

jeśli Twoja cera:

jest mało elastyczna
przesuszona
jest wrażliwa
ma widoczne zmarszczki mimiczne (wokół oczu)
ma zmarszczki

Zapisz i sprawdź wynik!

Jeśli nie wiesz dokładnie jak zaznaczyć powyższe punkty to zapraszamy do kontaktu z naszym dermokonsultantem

Należy zdawać sobie sprawę, że proces powstawania zmarszczek obejmuje nie tylko naskórek, charakteryzujący się chropowatością i szorstkością w dotyku.

Symptomy starzenia się skóry powstają zarówno na powierzchni jak i w warstwach leżących głębiej. Główne zmiany powstają w skórze właściwej. Polegają one na degradacji włókien kolagenowych i sprężystych. Występuje wówczas regres tkanki tłuszczowej, co prowadzi do powstania zmarszczek. Lipidy substancji międzykomórkowej (kwasy, tłuszcze i ceramidy) utleniają się i proces wytwarzania naturalnego czynnika nawilżającego NMF zostaje zakłócony,  wyniku czego dochodzi do suchości i silnego złuszczania naskórka. W wyniku działania promieniowania świetlnego zewnętrzna martwa warstwa naskórka staje się niespójna i gruba.

Proces starzenia polega na tym, że skóra staje się sucha, mało elastyczna, chropowata, pokryta zmarszczkami,  a z wiekiem zaczynają pojawiać się m.in. przebarwienia, odbarwienia, nadmierne rogowacenie.

Pobudza to co z wiekiem się rozleniwia

Ziołowy poradnik

Owoc jarzębiny

Dla kogo?
Dla cer suchych, zmęczonych, ze zmarszczkami

Jak działa?
jest cennym źródłem substancji aktywnych, które uszczelniają i wzmacniają naczynia krwionośne. Działają odżywczo, podnoszą elastyczność i sprężystość skóry. Chronią przed wolnymi rodnikami, przez co spowalniają proces starzenia się skóry.

Co zawiera?
Witaminy i minerały (wysoka zawartość głównie Witaminy C, ale K , P i A), flawonoidy

Jak przyrządzić odwar?
1 łyżka owoców jarzębiny zalewać 1 szklanką wrzącej wody i zagotować. Przecedzamy i następnie przemywamy twarz.

Nasze babcie piły herbatkę z owoców jarzębiny zimą w celu dostarczenia sobie witamin i minerałów.